Metody znakowania

Proces znakowania dopasowany do Twoich potrzeb

Dowiedz się więcej o różnych technikach znakowania.

Różne metody znakowania w skrócie

Znakowanie punktowe

Trzpień z litego węglika spiekanego oscyluje dzięki pneumatyce i elektronice. Jest on poruszany przez dwa wózki w kierunku x i y i uderza w materiał ruchem w górę i w dół. W zależności od częstotliwości uderzeń, znakowanie staje się linią ciągłą lub pojedynczą kropkowaną - idealną dla znaków, logo lub kodów dwuwymiarowych, np. Data Matrix Code.

Siła wytwarzana przez pojedyncze punkty jest znikoma. Dzięki temu możliwe jest znakowanie elementów wrażliwych na nacisk, cienkościennych, powlekanych, pustych i łukowatych. System nadaje się do prawie wszystkich materiałów - również do stali hartowanej!

Znakowanie punktowe

Znakowanie punktowe to jedna z metod znakowania mikroudarowego, wykorzystująca igłę z węglika spiekanego (napędzaną elektrycznie lub pneumatycznie).
Pojedyncze punkty powstają dzięki określonemu ruchowi igły znakującej w górę i w dół. Czcionki matrycowe mają standardowe rozmiary 5 x 7 lub 9 x 13 mm. Inne typy czcionek dostępne są opcjonalnie.

Kod Data Matrix

Kody Data Matrix umożliwiają zapisanie wielu informacji na niewielkiej powierzchni. Te dwuwymiarowe oznaczenia to bezpieczna metoda przechowywani danych. Nawet jeśli dojdzie do zniszczenia kodu (do 25%), można go odtworzyć przez kodowanie korekcyjne Reed-Solomona.

Zalety kodów Data Matrix:

  • Możliwość zakodowania od 1 do 2300 znaków
  • Czytelność nawet przy niskim kontraście
  • Opcja zmniejszanie i zwiększanie zawartości danych bez zmiany fizycznego rozmiaru kodu
  • Czytelny pod każdym kątem
  • Rejestracja szybko poruszających się obiektów (ponieważ odczyt nie jest wymagany)
  • Bezpośredni zapis informacji (tabele przeliczeniowe nie są wymagane)
  • Kod Data Matrix jest szyfrowany zgodnie ze standardem DES (Data Encryption Standard) i algorytmem RSA

Znakowanie logo

Atrakcyjne logo łatwo zapada w pamięć i buduje pozytywne skojarzenie z firmą. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, urządzenia MARKATOR oferują możliwość precyzyjnego znakowania indywidualnego logotypu klienta.

MARKATOR oferuje najlepsze systemy znakowania, pozwalające wyznakować logo klienta zgodnie z jego oczekiwaniami.